Přednášky

S velkým nadšením provádím přednášky o španělské kultuře, zejm. ve školách pro studenty španělštiny, či v knihovnách pro širokou veřejnost. Ráda vytvořím nový koncept přednášky podle Vašich potřeb. Můžete si však vybrat z již zavedených konceptů.

Besedy pro školy

Interaktivní beseda o flamencu

Nejpopulárnější formou přednášky o španělské kultuře je Interaktivní beseda o flamencu. Ta je primárně určena pro žáky a studenty španělského jazyka na základních a středních školách. Už úspěšně proběhla na více než deseti školách. V rámci interaktivní besedy žáci na vlastní kůži zažijí ohnivý flamencový tanec, dozvědí se něco o flamencu a andaluské kultuře obecně, budou si moci vyzkoušet kastaněty, vějíře a další rekvizity či dokonce flamencové potlesky a pokřiky. Besedu provádím zážitkovým způsobem, aby na ni účastníci rozhodně nezapomněli.

Interaktivní beseda o býčích zápasech

Podobně interaktivně je koncipována i Interaktivní beseda o býčích zápasech. Ta vznikla v reakci na spokojenost škol, kde už proběhla Interaktivní beseda o flamencu, a měly zájem o další besedu s obměněným obsahem. V rámci interaktivní besedy o býčích zápasech se žáci dozví dosud netušené o býčích zápasech prostřednictvím poutavého vyprávění osobních zážitků a promítání vlastních fotek z býčích zápasů v různých koutech Španělska. Poznají španělskou býčí kulturu, která obsahuje mnohem více než „corridas de toros“. Porozumí průběhu býčích zápasů, zanalyzují si videa s různými toreadory a stanou se kvalifikovanými diváky. Přednáška o býčích zápasech je proložena interaktivními prvky. Studenti si například vyzkouší roli toreadora i býka a zkusí se naučit některé z toreadorských prvků s capote a muletou.

Besedy pro knihovny aj.

Interaktivní cestopis po Andalusii

Relativní novinkou ve „standardizované“ nabídce přednášek o španělské kultuře je „Interaktivní cestopis po Andalusii“, navržený tentokrát pro širokou veřejnost do knihoven, cestovatelských klubů, kulturních domů a podobně. Oproti běžným cestopisným přednáškách je Interaktivní cestopis proložen ukázkami flamencového tance v podání profesionální tanečnice.

Pokud máte zájem o některou ze standardních přednášek či o přednášku na míru, neváhejte mě kontaktovat.

V rytmu španělského flamenca

Přednáška o flamencu pro ty, kdo chtějí více zkoušet než poslouchat. Vlastně jde o teoretickou-praktický flamencový workshop, kde si vyzkoušíte vše od flamencové rytmiky přes techniku dupů až po hru na kastaněty.