Individuální výuka

Proč soukromé lekce

Individuální (soukromá) výuka španělštiny v Ostravě – soukromé lekce a kurzy jsou nejrychlejším způsobem, jak se naučit jazyk.

Nevyhovují Vám klasické kurzy španělštiny a chcete mít lektorku jen pro sebe a být si tak jisti, že se španělštinou rychle pokročíte?
Právě pro Vás je určena individuální výuka, kde máte jistotu, že hodiny uzpůsobím přesně podle Vás. Zaměřím se přesně na oblast, ve které si nejste jisti, můžete dostávat individuální domácí úkoly a cvičení a pracovat na své španělštině vlastním tempem. Na rozdíl od skupinových kurzů se při individuální výuce nestane, že byste za celou lekci řekli tři věty. Budete muset mluvit pořád a naučíte se přirozeně reagovat.

Nabízím personalizovanou individuální výuku španělštiny v Ostravě-Výškovicích, u Vás či na nějakém veřejném místě po domluvě (s příplatkem za cestu a čas).

Jak a co učím

Zaměřuji se zejména na komunikativní, praktickou španělštinu. V soukromých lekcích španělštiny se tak velmi rychle naučíte komunikovat v běžných situacích, domluvit se na cestách po Španělsku, Latinské Americe či na kurzech flamenca…. Mou specialitou je andaluský dialekt a flamencová a býčí terminologie. Naopak nejsem ta správná osoba, která by Vás měla připravit na jazykové zkoušky, protože učím jazyk, který nemusí být úplně učebnicový, ale je to ten pravý jazyk, který potřebujete, když se chcete domluvit. 

Kombinuji různé učebnice nebo vytvářím vlastní studijní materiály podle potřeb studenta a mám vlastní metodologii, která kopíruje přirozený způsob učení se jazyku. Nebudeme se učit izolovanou hromadu slovíček ani izolovanou gramatiku. Rovnou se naučíme mluvit a gramatika a slovíčka přichází jakoby mimochodem, až na druhém místě. Nebaví mě nekonečné gramatické drily a biflování slovíček, které pak člověk nedokáže použít. Jazyk se snažím učit skrz konkrétní situace, jako byste žádný jiný jazyk neuměli.

Pokud pro Vás jazyk taky není matematika, nebo nechcete, aby tomu tak bylo, budeme si rozumět. 🙂

Ke každému studentovi mám osobní složku, kde zaznamenávám, co, kdy jsme se učili, jak to šlo a co je třeba zopakovat. Snažím se výuku španělštiny maximálně personalizovat každému na míru. Tedy pokud se chystáte na dovolenou na Kubu, budeme se učit bloudit po hlavním městě La Habana. Pokud se potřebujete domluvit se svým trenérem drezurního jezdectví, který pochází z Jerez de la Frontera, budeme bloudit po Jerezu a učit se obraty andaluské španělštiny.

Může nás být víc?

Ano, na lekce španělštiny můžete chodit třeba s partnerkou, dcerou, babičkou nebo s kamarády, se kterými pojedete na dovolenou na Kubu. Maximální počet osob pro soukromé lekce je 4 osoby. Pro více než 2 osoby (max 4) se připlácí 50 Kč za každou lekci. Jinak pouze dle domluvy.

Upozorňuji, že s takovýmito skupinkami nemám moc dobré zkušenosti. Bohužel je vyšší míra rušení lekcí – když jeden z páru nemůže, většinou se výuka ruší, aby ten druhý něco nezmeškal. Taky zvažte, jestli s partnerem nebo partnerkou máte obdobné nadání na jazyky. Nerada bych, abyste se rozhádali, protože jednomu z Vás jazyk prostě půjde přirozeněji. 🙂 Vždy, pokud to půjde, doporučuji individuální výuku pro každého zvlášť. Někdo se učí zvukově a intuitivně, někdo potřebuje vědecké vysvětlení nebo ho trápí výslovnost… S každou další osobou na lekci přijdeme o kus možné personalizace.

Skupinovou výuku je potřeba řešit vždy individuálně. Kontaktujte mě a nějak se domluvíme.

Z čeho učím

V poslední době se mi jako berlička pro výuku osvědčuje učebnice Aventura, kterou si možná budete muset koupit. V případě potřeby doplnit některá témata používám Nuevo Ven, Fiestu a jiné knihy. Tyto extra materiály není nutné kupovat.

Kdy lekce probíhají

Výuka obvykle probíhá jednou týdně ve více méně stabilním čase. Lekce zpravidla trvají hodinu nebo hodinu a půl.

Aktuálně přijímám studenty na soukromé lekce španělštiny ve všední dny od 10:00 do 16:00. Zaručuji, že na Vás budu mít prostor cca do 30.6.2020. Poté lekce pravděpodobně budou možné od září 2020, ale momentálně je nemohu slíbit.

Kde lekce probíhají

Výuka probíhá v Ostravě-Výškovicích, poblíž Bělského lesa. Přesnou adresu sdělím na vyžádání nebo po objednávce výuky.

Některé, nebo klidně všechny lekce mohou probíhat online přes Skype. Pokud máte možnost navštěvovat výuku face-to-face, je to lepší, ale když nestíháte nebo jste na služební cestě v Praze, je lepší se sejít online než vůbec. Pokud nejste z Ostravy, lze veškerou výuku španělštiny realizovat přes Skype. Více o online výuce zde.

Podmínky

 • Výuka probíhá v čase a v rozsahu dohodnutém lektorem a studentem
 • Lektor čeká na studenta max. 15 minut, poté je hodina zrušena a počítá se jako odučená
 • Pokud student dorazí na výuku pozdě, lekce stále končí v plánovaném čase a není možné ji natáhnout
 • Při zrušení (nebo změně termínu) lekce ze strany klienta méně než 12 hodin před jejím zahájením se hodina bere jako odučená
 • Při zrušení lekce 12-24 hodin předem propadá polovina z částky za jednu lekci
 • Při zrušení lekce více než 24 hodin předem lekce nepropadá a dohodne se její náhradní termín, případně se lekce v týdnu vynechá
 • Pokud z vážných důvodů výuku zruší méně než 24 hodin dopředu lektorka, lekce studentovi nepropadá.
 • Minimální délka lekce je 60 minut.
 • První lekce je bez závazku a můžete se po ní rozhodnout, zda si zaplatíte jen tu jednu lekci, nebo budete pokračovat. Nadále je pak minimální počet objednaných a zaplacených hodin 4. Platba se provádí předem bankovním převodem nebo v hotovosti. Po čtyřech odučených lekcích se opět platí balíček čtyř lekcí. (Tedy, po první lekci, která trvá řekněme 60 min, zaplatíte 350 Kč, pokud Vám výuka nevyhovuje, nebo 1400 Kč, pokud budete pokračovat.)
 • Student má na vyčerpání předplacených hodin 6 měsíců, po uplynutí této doby propadají.
 • Pokud nelze zaplacené hodiny realizovat z vážných důvodů na straně lektorky, nevychozené kurzovné se vrací.
 • Na individuální výuce mohou být 1-2 studenti za stejnou cenu za lekci. Při 3-4 studentech se cena za lekci zvyšuje o 50 Kč.
 • Objednáním výuky student souhlasí se všemi podmínkami.

Ceny

– 350 Kč / 60 minut (1 400 Kč / 4 lekce)

– 500 Kč / 90 minut (2 000 Kč / 4 lekce)

Ceny platí pro výuku v Ateliéru Son Rubias v Ostravě-Výškovicích nebo přes Skype. Při dojíždění je minimální příplatek za dopravu 50 Kč ke každé lekci.

Při zakoupení 20 lekcí předem (kurzovné na celý semestr) sleva 10 %. Student má v tomto případě 10 měsíců na vyčerpání balíčku.

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o individuální výuku španělštiny, vyplňte prosím nezávazný objednávkový formulář a obratem se Vám ozvu a domluvíme se na podrobnostech.